_

Anadolu Lisesi

_

Pınar Kolej'de öğrencileri araştıran, sorgulayan ve öğrenmede aktif rol üstlenebilen bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Öğretmenlerimiz öğrencilerimize yaşamlarında keşfetmeyi, sorgulamayı öğretmeyi amaçlamaktadır. Okul hayatlarında aktif olarak grup çalışmaları ve projeler hazırlamaya teşvik edilerek kendilerine olan güvenlerini yerine getirmelerini sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin bireysel olarak ulusal ve uluslararası programlarda çalışmalar hazırlamaları ve bu çalışmaları öğretmenler ve öğrenci arkadaşları karşısında ortaya çıkan çalışmayı sunmaları sağlanır. 9 ve 10. Sınıflarda yoğun bir şekilde aktarılan temel bilgiler, 11 ve 12. Sınıflarda ölçme ve değerlendirme tekniklerinin geliştirilmesi ile desteklenmektedir.

Öğrencilerimize rehberlik servisimizde bulunan uzman öğretmenler tarafından çalışma programı hazırlanmaktadır. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na hazırlık için okul bünyesinde ağırlıklı olarak deneme sınavları yapılmakta ve rehberlik servisimizce öğrencilerimizin durumları takip edilmektedir. Donanımlı laboratuvarlar, etüt çalışmaları ve bilgisayar destekli eğitimimiz ile öğrencilerimiz ulaşmak istedikleri hedefe taşınırlar. Alanlarında yetkin, uzman personelimizin çalıştığı Program Geliştirme, Ölçme ve Değerlendirme, Bilgi-İşlem, Rehberlik Servisi gibi modern yaklaşımların belirlediği eğitim destek birimlerine sahip olan lisemizde, İngilizcenin yanı sıra Almancayı da ikinci bir yabancı dil olarak bütüncül yöntem ile öğretilmektedir.

Bilgi Talep Formu

Eğitim programları, kampüslerimiz ve ücretlerle ilgili detaylı bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım!

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Veli Adı Soyadı
_

FELSEFE VE AMAÇLAR

Öğrencilerimizin kendi yeteneklerini tanımalarına, dengeli ve sağlıklı bir yaşam tarzı geliştirmelerine yardımcı olmak amaçlanmaktadır.

Okulumuzda öğrencilerimizin sanat, bilim ve spor alanlarında etkili kendini yönetme ve fiziksel gelişim becerilerini edinmelerini sağlamak amaçlanmaktadır.

Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık ile öğrencilerimizi gelişimini sağlamaya yönelik sistemli ve profesyonel yardım sağlamaktayız.

Hedef oluşturabilen ve bu hedef doğrultusunda başarıyla ilerleyebilen öğrenciler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

_

Güvenlik

Okul içerisinde huzurlu ve güvenli bir eğitim ortamının tesis edilerek öğrencilerimizin, çalışanlarımızın, velilerimizin can ve mal güvenliği amacı ile güvenlik hizmetimiz mevcuttur. 7/24 kamera sistemi ile okul içi, okul dışı ve okul çevresi olmak üzere kontrol edilmektedir.

Ulaşım Hizmetleri

Okulumuz alanında uzman servis işletmeleri ile çalışmaktadır. Güven, düzen ve özen çerçevesi içerisinde ulaşımda zaman kaybı yaşanmadan öğrencilerimizin konforlu ve emniyetli bir şekilde yolculuklarını gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır. Tüm yasal mevzuat ve güvenlik ihtiyaçları büyük bir ihtimamla karşılanmaktadır. Tüm servislerimizde hostes bulunmaktadır.​

Temizlik

Okulumuz Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen “Okulum Temiz” belgesine sahiptir. Covid19 önlemleri kapsamında; hijyen ortamının oluşturulması ve korunması, okulumuzun virüs, mikrop, mantar, akar ve bakterilerden arınması dezenfekte işlemlerinin yapılması uzman temizlik elemanlarımız tarafından ULV cihazı ile yapılmaktadır. 

Yemek

Diyetisyenler tarafından düzenlenen menüler, kadrolu aşçılarımız tarafından hazırlanıp öğrencilerimize servis edilmektedir. Yemekhanemizde oturma düzeni Covid19 kuralları çerçevesinde hazırlanmış olup gözetmen öğretmenlerce takibi yapılmaktadır.