_

Tasarım Teknolojileri Lisesi

_

Mesleki ve teknik lisemizde Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği’ne göre çeşitli ölçme araçları kullanılarak öğrenci değerlendirmeleri yapılmaktadır. Değerlendirmeye ek olarak öğrenci performansı, dersin içeriğini kapsayan modüllerin işlenişi sırasında kazandığı yeterlilikler de göz önünde bulundurulmaktadır. Okulumuz öğrencilerimizin bilişim, robotik kodlama vb. gibi programlarla alanlarında güçlü bir alt yapı ile teknolojide bilinçli birey olabilmelerini sağlamaktadır. Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz, programın gerektirdiği öğretim faaliyetleri, istihdam olanakları ve planlama konularında, çevredeki üniversiteler, sivil toplum örgütlerinin ilgili meslek alanlarına yönlendirilmektedir.

Bilgi Talep Formu

Eğitim programları, kampüslerimiz ve ücretlerle ilgili detaylı bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım!

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Veli Adı Soyadı
_

FELSEFE VE AMAÇLAR

Öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası sınavlara hazırlanırken fazladan ders saatleri, koçluk sistemi ve birebir etüt imkânlarıyla başarıyı kolaylıkla yakalamaktadır.

​Öğrencilerimiz herhangi bir ek derse yahut etüt merkezine ihtiyaç duymaksızın tüm eğitim hizmetlerini tek çatı altında gidermektedir.

​Öğrencinin seçtiği dal ile ilgili aldığı tüm dersler ve modüller diploma ekinde belirtilmektedir.

​Öğrencilerimizin kazandığı mesleki yeterlilikler sertifikaya yönelik belgelendirmelerde değerlendirilmektedir.

_
_

Güvenlik

Okul içerisinde huzurlu ve güvenli bir eğitim ortamının tesis edilerek öğrencilerimizin, çalışanlarımızın, velilerimizin can ve mal güvenliği amacı ile güvenlik hizmetimiz mevcuttur. 7/24 kamera sistemi ile okul içi, okul dışı ve okul çevresi olmak üzere kontrol edilmektedir.

Ulaşım Hizmetleri

Okulumuz alanında uzman servis işletmeleri ile çalışmaktadır. Güven, düzen ve özen çerçevesi içerisinde ulaşımda zaman kaybı yaşanmadan öğrencilerimizin konforlu ve emniyetli bir şekilde yolculuklarını gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır. Tüm yasal mevzuat ve güvenlik ihtiyaçları büyük bir ihtimamla karşılanmaktadır. Tüm servislerimizde hostes bulunmaktadır.

Temizlik

Okulumuz Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen “Okulum Temiz” belgesine sahiptir. Covid19 önlemleri kapsamında; hijyen ortamının oluşturulması ve korunması, okulumuzun virüs, mikrop, mantar, akar ve bakterilerden arınması dezenfekte işlemlerinin yapılması uzman temizlik elemanlarımız tarafından ULV cihazı ile yapılmaktadır. 

Yemek

Diyetisyenler tarafından düzenlenen menüler, kadrolu aşçılarımız tarafından hazırlanıp öğrencilerimize servis edilmektedir. Yemekhanemizde oturma düzeni Covid19 kuralları çerçevesinde hazırlanmış olup gözetmen öğretmenlerce takibi yapılmaktadır.

_