_

Hakkımızda

Geçmişten aldığımız ilhamla Geleceğe yön veren nesiller yetiştiriyoruz...

_

Eğitim bir tutkudur. Tebeşir tozu yutmuş her öğretmen sınıfa girdiği ilk günden, ömrünü tamamlayacağı son ana kadar bu sıfatını şerefle taşır. Biz öğretmenlerin, binlerce evladı ve sayısız ailesi vardır. Okullar hem bizler hem de öğrencilerimiz için ikinci bir yuva, sıcak bir ailedir.

Eğitim, profesyonel bir bilinç ve ehliyet meselesidir. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz her bir öğretmenimizi gerek eğitim tecrübesi gerekse içtimaî duruşu açısından büyük bir hassasiyetle seçiyoruz. “Öğretmen eğitimi” kapsamında gerçekleştirdiğimiz düzenli faaliyetlerle onlara, meslekî anlamda daha iyiye; hep daha ileriye ulaşmaları için gerekli profesyonel desteği büyük bir özveriyle sağlıyoruz.

Eğitim bir bütündür. Aklın ve kalbin, bir kuşun iki kanadı olduğuna inanıyoruz. İşte bu sebeple öğrencilerimizi hem pozitif bilimler hem de sosyo-kültürel değerlerle hayata hazırlıyoruz. Çünkü biliyoruz ki her ne kadar pozitif bilimler bize 5 liranın, 4 liradan büyük olduğunu söylese de aslında hak edilmiş 4 lira, haksız elde edilmiş 5 liradan daha büyük ve daha kıymetlidir.

Biz her öğrencimizin, önce kendi kararlarını alabilecek güven ve şuura sahip olmasını istiyoruz.

 

Onlara doğru tartmada yardımcı olacak bir terazi kazandırmayı hedefliyoruz. Dünya, geçmişte olduğu gibi bugün de bu topraklardan çıkacak yeni bir bakış açısına ihtiyaç duymaktadır. Kendinden emin, doğruyu yanlışı ayırabilen, milletine sadık ve ufku geniş bir neslin mimarları olmayı, daha bu eğitim serüvenine çıkarken kendimize hedef bildik. Bize çok şeyler katan bu vatana olan borcumuzu, işte burada, okul sıralarında ödemeye çalışıyoruz.

1991 yılında Çorum’da başlayan bu serüven, binlerce gencimizi içine alan büyük bir aileye dönüşmüş, nice başarılara imza atmıştır. Bilimden sanata; spordan olimpiyatlara ve sergilere uzanan geniş bir yelpazede; şehir, bölge, ülke ve dünya şampiyonluklarımız bizleri bir yandan gururlandırıyor, diğer yandan da yeni başarılar için heyecanlandırıyor. Yaklaşık 30 senelik tecrübemizde, artık öğrencilerimizin evlatlarını aynı sıralarda görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’mizin birçok ilinde, yine tamamı eğitimci olan yerel ortaklarımızla bu güçlü aileyi büyütmeye çalıyoruz. Böylece hem yerel ihtiyaçların farkına varıyor hem de kurumsal yapımızın ve eğitim tecrübemizin imkânlarını tüm memleketimizle paylaşıyoruz.

Bu büyük aileye sizleri de bekleriz.

 

_

Kurucumuz Murat YILDIRIM'ın Özgeçmişi

_

27 Haziran 1958'de Çorum'da doğdu. Eskişehir Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü'nü bitirdi. İngiltere'de The University of Manchester, Institute of Science and Technology'de İngilizce matematik öğrenimi gördü. MGV, MÜSİAD, KIZILAY, YEŞİLAY gibi çeşitli sivil toplum örgütlerinde kurucu ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 22, 23 ve 24. dönemlerde Çorum'dan milletvekili seçildi. Milli Eğitim Komisyonu, İnsan Hakları Komisyonu, Parlamentolar Arası Birlik (PAB) ve Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AKDENİZ-PA) Türk grubu üyeliklerinde bulundu. Filistin Dostluk Grubu Başkanlığı yaptı. Murat Hoca, 1991 yılından beri faaliyet gösteren Çorum Özel Pınar Eğitim Kurumlarının ve Murat Yıldırım Eğitim Kurumlarının kurucusudur. İngilizce bilen Yıldırım, evli ve üç çocuk babasıdır.

_

Tarihçe

_

Çorum Ensar Çözüm Dershanesi kuruldu.

1991

Çorum Özel Pınar Koleji kuruldu.

1992
Çorum Özel Pınar Koleji yeni kampüsüne taşındı.2001
Çorum Özel Pınar Anadolu Lisesi kuruldu.2001
Bursa My Kolej kuruldu.2013
Eskişehir My Kolej kuruldu.2013
Ankara My Kolej kuruldu.2013
Manisa My Kolej kuruldu.2014

Kocaeli Başiskele My Kolej kuruldu.

2014

Aydın My Kolej kuruldu.

2015
Bursa My Kolej yeni kampüsü açıldı.2017
Çorum Özel Pınar Koleji ikinci kampüsü açıldı.2017
Merzifon My Kolej kuruldu2017

Karabük My Kolej kuruldu.

 
2018

Kocaeli Başiskele My Kolej yeni kampüsüne taşındı.

 
2018
Kocaeli Yeşilova My Kolej kuruldu.2020
Aydın My Kolej yeni kampüsüne taşındı.2020
Çorum Özel Pınar Koleji üçüncü kampüsü açıldı.2020